familja e eni vasilit


by admin December 13, 2019 “Familja Lala humbën jetët për mungesën e dy fadromave për të mbajtur soletën!”- kjo ishte tema që nxiti debat shumë të ashpër në emision mes Kryemadhit dhe moderatores Eni Vasili dhe Alban Dudushit. TIRANË– Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot jë debat të ashpër me gazetarenv Eni Vasili, ku kjo e fundit tha se ndihej e fyer dhe e kërcënuar. Miqtë tregojnë se Armandi u përpoq ta bindte Enin që ta merrte me vete në Londër, aty ku ai kishte krijuar prej vitesh një jetë shumë të mirë. Eni Vasili - Open. DEBATI: Ngjela:Më dëgjo me vëmendje, janë […] TIRANË-Gazetarja dhe moderatorja, Eni Vasili ka reaguar pas ndarjes së parakohshme nga jeta të Presidentit të Fax News, Kasëm Hysenbelliu.Teksa i ka shprehur ngushëllimet familjes për këtë humbje të madhe, Eni ka kujtuar edhe kohën kur punonte më të. Sot merr jetë një tjetër emision i ri. [1] From 2005 to 2011 she hosted political TV-show 'Studio e Hapur' in 'Alsat', later 'Albanian Screen'. Vitet nuk e kanë mposhtur moderatoren për të zbuluar diçka nga jeta private në ekran. Tashmë edhe personazhi kryesor tek rubrika "Shihemi Në Gjyq". Dhe kështu fitoi ajo, Armandi vendosi të lërë Londrën dhe të vijë të jetojë në Tiranë. In 2005, she started her talk show 'Studio e Hapur' in Alsat television where she also served as Director of Kështu që mësuam një gjë të re për moderatoren e njohur, me këtë rast. Heute um 04:00. Mbrëmjen e djeshme në Open në celularin e Eni Vasilit mbërriti një sms që gazetarja pretendoi se ishte i Lulzim Bashës. “Familja Lala është vrarë për mungesën e dy fadromave për të mbajtur soletën!”- kjo ishte fjalia që nxiti debat shumë të ashpër në emision mes kryetares së LSI-së Monika Kryemadhit dhe gazetares Eni Vasili si dhe Alban Dudushit. Hoxha tha në emisionin e Eni Vasilit se nëna e Anisës, Zhaneta Josifi është gjetur nga ekspertët mjeko-ligjor në gjunjë, e pajetë. “Familja Lala është v.rarë për mungesën e dy fadromave për të mbajtur soletën!”- kjo ishte fjalia që nxiti debat shumë të ashpër në emision mes kryetares së LSI-së Monika Kryemadhit dhe gazetares Eni Vasili si dhe Alban Dudushit. Në fakt prezantuesja është Eni Vasili, gazetarja me përvojë. “Si është kjo që fadromat mbajnë soletën?”- ndërhyri Dudushi duke mos pranuar që fadromat mund të mbajnë soletën. Ndarja nga jeta e Kasem Hysenbelliut/ Eni Vasili rrëqeth me mesazhin, tregon si e shpëtoi 10-vjeçarin që rrezikonte të vdiste Shkruar nga SOT.COM.AL 5 Dhjetor 2020 Gazetarja dhe moderatorja, Eni Vasili ka reaguar pas ndarjes së parakohshme nga jeta të Presidentit të Fax News, Kasëm Hysenbelliu. Debati mes gazetarit investigativ Artan Hoxha dhe ish-kryeministrit Berisha ishte një nga më të nxehtët i këtyre ditëve në aktualitetin shqiptar. Megjithatë, duhet thënë se linjat e Eni Vasilit, të cilat nuk kemi mundësi t’i shohim në studion e saj, pasi ajo rri ulur, janë shumë të mira. Gazetarja dhe moderatorja, Eni Vasili ka reaguar pas ndarjes së parakohshme nga jeta të Presidentit të Fax News, Kasëm Hysenbelliu. Eni kujton edhemomentin kur Hysenbelliu ndihmoi një 10-vjeçar, i cili kishte nevoje për transplant mëlçie. Meta perballe Eni Vasilit flet për vilën e tij në Gjirin e Lalzit 5 January, 2016 Kryetari i Kuvendit Ilir Meta, i pyetur sot gjatë një interviste në News 24 ne Studio e Hapur perballe gazetares Eni Vasili, foli edhe për pasuritë e tij, që shkaktuan polemika kur u vunë në diskutim përpara dissa muajsh nga Zëri i Amerikës. [email protected]. Gruaja e Artan Hoxhës ofendon gazetaren Eni Vasili: Ishte fiks në rolin e saj, t'fyçkës 01/03/2018 - 10:04 Debati mes gazetarit investigativ Artan Hoxha dhe ish-kryeministrit Berisha ishte një nga më të nxehtët i këtyre ditëve në aktualitetin shqiptar. Vasili left Alsat, rebranded later as Albanian Screen television in 2011 due to financial problems of this television that was closed later. Ajo madje di të na e thotë shumë bukur këtë gjë, me buzëqeshje dhe duke mos harruar të shtojë se ajo kalon aq shumë kohë në ekran, sa ne duhet të mjaftohemi vetë me ato çfarë ajo na servir aty, prej shumë vitesh tashmë. ... “Familja është bërthama kryesore nga ku fillon edukimi dhe mirë është të mos i trajtojmë më djemtë si mbretër dhe vajzat si shërbëtore. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit". Eni kujton edhemomentin kur Hysenbelliu ndihmoi një 10-vjeçar, i cili kishte nevoje për transplant mëlçie. “Lidhjet me qeverinë janë të njohura – shpjegoi Bollino – dhe shihen përditë përmes konçensioneve, tenderave, PPP; një marrëdhënie që nuk bën çudi pasi në të gjithë vendet bizneset e mëdha kanë marrëdhënie me qeveritë në detyrë. Moderatorja e emisionit Open, Eni Vasili ka reaguar përmes një mesazhi të ndjerë për ndarjen e parakohshme nga jeta të presidentit të Fax News, Kasem Hysenbelliu. Log In. Po ashtu Eni kujton edhe momentin kur Hysenbelliu ndihmoi një 10-vjeçar, i cili kishte nevoje per transplant melcie. Gazetarja i mëshoi faktit se dhūna sēksuale mund të parandalohet me sensibilizim. Gazetarja tashmë është fejuar me Konsullin e Rumanisë në Tiranë, shkruan Shqiptarja. Tashmë si bashkëshortë, ata kanë konsoliduar një familje model dhe bashkëshorti i saj, na tregojnë se është edhe një mbështetës i madh në karrierën e Enit, e cila duhet thënë që është nga të paktat zonja në ekran që ka një karrierë kaq impenjative si ai i programeve politike në prime time dhe dy herë në javë. Nga. Nga: Orjola Pampuri Psikologe klinike Në perceptimin e saj, martesa dhe familja janë dy institucionet më të vjetra dhe më të rëndësishme nga dyert e të cilave dalin individë, suksesi i të cilëve është faktori kyç për të zhvilluar komunitetin dhe për të siguruar një të ardhme të suksesshme për një shoqëri dhe një vend. Eni Vasili s'është akoma gati për fustanin e bardhë, gazetarja e njohur rrëfen se çfarë po e mban peng nga martesa Showbiz Edhe pse ka më shumë se 20 vite në televizion, Eni Vasili është një nga ato gazetare që është treguar thuajse hermetike, kur bëhet fjalë për jetën e saj private. Ndahet nga jeta në moshën 76- vjeçare ekonomisti i njohur z.Adem Kalia. [4], Eni Vasili started her career in journalism as news anchor and journalist of public broadcaster's informative department in 1997, during tensed political circumstances in Albania. “Familja Lala është v.rarë për mungesën e dy fadromave për të mbajtur soletën!”- kjo ishte fjalia që nxiti debat shumë të ashpër në emision mes kryetares së LSI-së Monika Kryemadhit dhe gazetares Eni Vasili si dhe Alban Dudushit. Por Eni, siç e ka thënë edhe vetë, është e dashuruar me ekranin dhe profesionin e saj si gazetare dhe as që bëhej fjalë që të pranonte të linte Shqipërinë e bashkë me të edhe punën për të cilën kishte investuar kaq shumë. Asnjë pyetje shtesë, asnjë kërkesë formale për burim, asnjë grimasë që të dëshmonte kundërshtinë e saj, asnjë përpjekje për të qenë gazetare, por thjesht si një e magjepsur pas broçkullave të një plaku të lig, që gjithë jetën e … Pata mundesinë te punoj me te ne […] Prej më shumë se 20 vitesh, tashmë moderatorja Eni Vasili është bërë “ikonë” e ekranit shqiptarë. Eni Vasili - Open. Teksa i ka shprehur ngushëllimet familjes për këtë humbje të madhe, Eni kujton kohën kur ka pasur fatin të punojë me të, ndërsa thekson se e vetmja betejë e humbur për të është ajo me virusin e rrezikshëm. E ftuar ditën e sotme në emisionin “Top Talk” ishte gazetarja Eni Vasili, e cila foli sa i takon dhunës seksuale në vendin tonë, nisur nga rasti i 15-vjeçares së abuzuar në një periferi të Tiranës. Pipero flet për përjetimin personal në këtë vit të vështirë dhe peripecitë e bluzave të bardha . Që nga mesnata e së hënës e deri mesditën e së martës, e pashë veten protagoniste jo vetem të thuajse të të gjitha ballinave të portaleve online, por edhe të disa shkrimeve të kolegëve dhe jo pak statuseve të banorëve të rrjeteve sociale. Gazetarja Eni Vasili ka qenë e ftuar në emisionin “Top Talk”, ku ka folur për dhūnën sēksuale ndaj femrave. Eni Vasili: Familja juaj e ka bërë testimin? Sot humbi betejen me Covidin nje nga njerezit me luftarakë qe kam njohur ne jeten time, Kasem Hysenbelliu! Arrestimi i Henri Çilit, Eni Vasili: Qesharake dhe e nxituar, mund të hetohet në gjendje të lirë February 29, 2020 Gazetarja e njohur, Eni Vasili ka reaguar në lidhje me ndalimin e kolegut të saj, Henri Çilit. Është shkolla që nuk e bën. Not Now. Eni dhe Genci nuk qenkan vetëm në Tajlandë, ja çifti i famshëm që i shoqëron. Plas sherri në emision, Kryemadhi nuk përmbahet, tregon lidhjet mes Ramës dhe Eni Vasilit. Eni Çobani është personalitet televiziv, juriste dhe pedagoge. Erion Veliaj "REZART JASA EVENTS" Dritëro Agolli. Ne ju ftojmë ju nuk vini pastaj na akuzoni ne gazetarëve për gjithçka”- ndërhyri Eni Vasili. Eni Vasili pyet Rudina Hajdarin: Përse e prishët produktin e Këshillit Politik? "- kjo ishte fjalia që nxiti debat shumë të ashpër në emision mes kryetares së LSI-së Monika Kryemadhit dhe gazetares Eni Vasili si dhe Alban Dudushit. Skënder Brataj: Jo nuk e kanë bërë testimin. cna. Nga Eni Vasili Sot humbi betejen me Covidin nje nga njerezit me luftarakë qe kam njohur ne jeten time, Kasem Hysenbelliu! In 2013 she joined 'News 24' with 'Studio e Hapur'. Ndarja nga jeta e Kasem Hysenbelliut/ Eni Vasili rrëqeth me mesazhin, tregon si e shpëtoi 10-vjeçarin që rrezikonte të vdiste. Show Biz 2. Pushime të mbara, Eni! Dhe për dekonspirimin e lidhjes së saj të dashurisë duhet të falënderojmë Lorik Canën. Asnjë pyetje shtesë, asnjë kërkesë formale për burim, asnjë grimasë që të dëshmonte kundërshtinë e saj, asnjë përpjekje për të qenë gazetare, por thjesht si një e magjepsur pas broçkullave të … [5] In 2013, Eni joined News 24 television by hosting television's main political TV-show with the unchanged name, 'Studio e Hapur'. Gjendja e […] Eni Vasili started her career in journalism as news anchor and journalist of public broadcaster's informative department in 1997, during tensed political circumstances in Albania. Duke parë disa detaje të veçanta si shikimi sy më sy apo kapja e dorës, ai u bind që djali i gjatë me syze ishte partneri i Eni Vasilit. Por në një darkë miqsh të përbashkët, ai njohu Enin dhe kështu filloi lidhja e tyre e dashurisë. ©2020 Dritare - NIPT L91412001K Publikuar. Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Përplasja nisi kur zonja Kryemadhi tha se mediat po i bëjnë qoka Edi Ramës. njohur shqiptare, dhe fama e saj arriti kulmin në vitin 2012-2013 gjatë emisionit "Shihemi Në Gjyq". 16/06/2016, 15:47 16/06/2016 Pas ndeshjes midis Shqipërisë dhe Francës kanë vërshuar komentet dhe statuset si nga njerëzit e thjeshtë ashtu edhe nga ata që janë të njohur. Moderatorja e emisionit Open, Eni Vasili ka reaguar përmes një mesazhi të ndjerë për ndarjen e parakohshme nga jeta të presidentit të Fax News, Kasem Hysenbelliu. Gazetarja dhe moderatorja, Eni Vasili ka reaguar pas ndarjes së parakohshme nga jeta të Presidentit të Fax News, Kasëm Hysenbelliu. Futbollisti i njohur, tri ditë më parë kishte ftuar krahas shumë personazheve Vip, edhe gazetaren Vasili, në premierën e dokumentarit të përgatitur për jetën e tij. Tiranë– Një debat të ashpër ka pasur mbrëmjen e djeshme mes Eni Vasili dhe Spartak Ngjelës, në “Open” ku është diskutuar për gjendjen pas tërmetit. Heute um 03:50. Publikuar. In 2005, she started her talk show 'Studio e Hapur' in Alsat television where she also served as Director of news department. Create New Account. Familja Lala vdiq sepse nuk kishte 2 fadroma për të mbajtur soletën, pasi banesa nuk u rrëzua menjëherë”- tha Kryemadhi. Kryeministri ishte në një lidhje direkte me në emisionin ‘Open’, dhe po përgjigjej për koncesionet, por Vasili kërkoi që tema të … "Familja Lala është vrarë për mungesën e dy fadromave për të mbajtur soletën! Eni Vasili has graduated in communication at IULM University in Italy. 10:25-15 Shkurt, 2019 . “Institucionet e kishin harruar Kristin, nderkohe qe rasti i tij u pasqyrua ne lajmet e “News 24”. Teksa Kadareja ka rrëfyer detaje të pa thëna për jetën e tij, ajo që […] [2] In September 2018, Eni Vasili moved to Top Channel, rebranding her show as Open, which airs on Mondays and Thursdays at 21:00 and has quickly gained audience's attention becoming one of the most watched political talk shows. Pages Liked by This Page. Debate të ashpra në emisionin “Open” mes deputetit Lefter Maliqi, zv/ministrit të mbrojtjes Petro Koçi dhe moderatores Eni Vasili. Nga Eni Vasili Sot humbi betejen me Covidin nje nga njerezit me luftarakë qe kam njohur ne jeten time, Kasem Hysenbelliu! COVID-19, në Itali shënohen 22.211 raste të reja dhe 462 viktima në 24 orët e fundit Çfarë kishte ndodhur? Gazetarja dhe moderatorja, Eni Vasili ka reaguar pas ndarjes së parakohshme nga jeta të Presidentit të Fax News, Kasëm Hysenbelliu. Nga. “Të ashtuquajturit “oligarkë” nuk janë kaq të fortë sa të kushtëzojnë rezultatet e zgjedhjeve të ardhshme në Shqipëri edhe pse nuk ka asnjë dyshim se kanë lidhje të forta me politikën. Por kush është bashkëshorti i Eni Vaslit? "Si është kjo që fadromat mbajnë soletën? Përgjatë një eventi të rëndësishëm në Kosovë, në dhjetor të vitit të kaluar këngëtarja Eni Koçi dhe reperi Genc Prelvukaj pranuan për herë të parë publikisht se janë në një lidhje. Pra, Zhaneta siç tregon dhe Blerta, vajza e dytë që mbijetoi, pasi kishte qëndruar për më shumë se 30 ditë pa ngrënë është ulur në gjunjë për tu lutur pranë divanit ku ka humbur ndjenjat. Miqtë pranë Enit na rrëfejnë se kjo është një lidhje e cila ka filluar disa vite më parë. Eni Vasili : Ja pse u largova nga “Studio e Hapur" dhe ‘AS’, Karriera ime eshte nje cikel i permbushur, qe mundet veç te perfeksionohet., Content, Showbiz 16/07/2020 21:45 "Open", emisioni kryesor politik në Top Channel në sezonin e dytë. 20:50-27 Shkurt, 2018. Për t’u dhënë lexuesve tanë diçka më shumë sesa fotot, të cilat për hir të së vërtetës nuk janë pak, ne shfrytëzuam burimet tona për të mësuar më shumë mbi këtë histori. Miqtë pranë Enit na rrëfejnë se kjo është një lidhje e cila ka filluar disa vite më parë. Meta perballe Eni Vasilit flet për vilën e tij në Gjirin e Lalzit 5 January, 2016 Kryetari i Kuvendit Ilir Meta, i pyetur sot gjatë një interviste në News 24 ne Studio e Hapur perballe gazetares Eni Vasili, foli edhe për pasuritë e tij, që shkaktuan polemika kur u vunë në diskutim përpara dissa muajsh nga Zëri i Amerikës. Pata mundesinë […] 02/11/2020 22:05 ... Festë, vallëzim dhe hare në Shkodër, ja si e feston familja Bushgjokaj Krishtlindjen . “Familja është bërthama kryesore nga ku fillon edukimi dhe mirë është të mos i trajtojmë më djemtë si mbretër dhe vajzat si shërbëtore. Nga Eni Vasili Sot humbi betejen me Covidin nje nga njerezit me luftarakë qe kam njohur ne jeten time, Kasem Hysenbelliu! Një përplasje e fortë mes Monika Kryemadhit dhe gazetarëve Eni Vasili dhe Alban Dudushi në Open në Top Channel. E ftuar ditën e djeshme në emisionin e Eni Vasilit,gazetarja Anila Hoxha ka treguar disa detaje rreth ngjarjes së rëndë të Kombinatit që ndodhi pak ditë më parë. TIRANË– Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot jë debat të ashpër me gazetarenv Eni Vasili, ku kjo e fundit tha se ndihej e fyer dhe e kërcënuar. Eni Vasili: Jam kundër hapjes së shtëpive publike, nuk e njoh seksin si objekt që blihet në dyqan 05/06/2020 Vasili mori pjesë në manifestimin e djeshëm, ku u bashkuan veçanërisht të rinj e të reja me pankarta në duar, që tejçonin mesazhe sensibilizuese. Tashmë edhe personazhi kryesor tek rubrika "Shihemi Në Gjyq". ‘Mirë, jemi të gjithë mirë’- … Për shumë kohë shkrimtari i njohur shqiptar Ismail Kadera ka qëndruar larg vëmendjes së medias Kadare ka lënë për pak ditë jetën e tij pariziene dhe është rikthyer me anë të një interviste ekskluzive me gazetaren Eni Vasili në ‘News 24’. TIRANË Moderatorja e emisionit Open, Eni Vasili ka reaguar përmes një mesazhi të ndjerë për ndarjen e parakohshme nga jeta të presidentit të Fax News, Kasem Hysenbelliu. Është shkolla që nuk e bën. Disa janë në Vlorë dhe disa në Itali. She started her career in 1997 at a very young age as journalist in news department of RTSH. Pata mundesinë […] Por mesa duket, stërmundimi i gazetares dhe moderatores së njohur Eni Vasili, që jetën e saj private të mos e ndajë me të tjerët, por ta mbajë vetëm për vete, në një moment të caktuar, ka dështuar. Today at 10:17 AM. Paparazzi ynë i cili gjendej aty për të marrë foto nga eventi, vuri re që zonja Vasili po vinte e shoqëruar nga një zonjë dhe një zotëri. Përgjatë një eventi të rëndësishëm në Kosovë, në dhjetor të vitit të kaluar këngëtarja Eni Koçi dhe reperi Genc Prelvukaj pranuan për herë të parë publikisht... Kryesore Show Biz 12:40 - 20 Janar, 2019 . Këto lidhje janë të dukshme me qeverinë, nëpërmjet konçensioneve, tenderave dhe PPP, por janë po aq të forta edhe ne se të padukshme me […] Dritare merr pjesë në programe të ndryshme marketingu, që do të thotë që mund të marrim komisione të paguara për produktet e zgjedhura në botimet tona. ‘Open’ do jetë emisioni i saj në Top Channel. Prandaj duhen pushimet, plazhi, relaksi, aty ku njerëzit janë të shkujdesur dhe ne njohim një dimension tjetër të tyre. Shkruar nga SOT.COM .AL 5 Dhjetor 2020. Kryetarja e Komitetit Teknik të Ekspertëve u shpreh se janë të përga... titur nëse varianti britanik i koronavirusit mbërrin edhe në Shqipëri Mehr ansehen. “Ti je drejtuese emisioni mos ndërhy kot, mos bëj avokaten e … Gjatë diskutimit për propozimin që qytetarët e pastrehë, të futen në banesat që do të gjejë qeveria, nuk kanë munguar edhe fyerjet mes tyre. Materialet dhe informacionet në këtë portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të "Telegrafit". Eni Vasili - Open. TIRANË Moderatorja e emisionit Open, Eni Vasili ka reaguar përmes një mesazhi të ndjerë për ndarjen e parakohshme nga jeta të presidentit të Fax News, Kasem Hysenbelliu. Familja e Eni Koçit kundër lidhjes me Genc Prelvukaj. Maliqi i drejtua Vasilit duke i thënë të mos bëjë avokaten e Edi Ramës dhe të mos flasë për drejtësinë se nuk merr vesh. Gazetarja Eni Vasili ka qenë e ftuar në emisionin “Top Talk”, ku ka folur për dhūnën sēksuale ndaj femrave. “Xhino filloj të ankohej se po i merrej fryma dhe nga pagjumësia”, Eni Vasili lexon mesazhet e Xhinos . WORKSHOP i Institutit PASHKO, Eni Vasili rrëfen lotët e Ramës dhe ‘kazanin’ Bëni LIKE faqen zyrtare në Facebook Publikuar në : 10:05 - 13/09/18 | mapo.al. In September 2018, after weeks of negotiations during summer, Vasili moved to Top Channel, replacing Ylli Rakipi and his show 'Të paekspozuarit' who joined Top Channel after Sokol Balla left Top Channel in January 2018. Skënder Brataj: Kjo është e pamundur që ta di. [6], Eni Vasili's talk-show 'Open' quickly became one of the most watched programmes in the country, as direct rival of Blendi Fevziu's talk show due to its focus on actuality topics and Top Channel's decision to be 'open to all' as the slogan of the talk-show says. “Akuza ime e parë është 51 viktma të vrarë me dashje. Denoncimi u bë nga gazetari Carlo Bollino gjatë ndërhyrjes së tij në emisionin “Open” të Eni Vasilit në Top Channel. Pata mundesinë te punoj me te ne “Neës […] Forgot account? Kush kopjoi kë, Eni Vasili apo Ardit Gjebrea?! Është shkolla që nuk e bën këtë lloj edukimi, institucionet e … Recent Post by Page . Shtëpia ku jetonte iu dogj nga forcat serbe gjatë luftës, fill pas lufte ai u strehua në një gërmadhë, në shtëpinë e braktisur të një serbi, në qendër të Gjakovës. Nga Eni Vasili Sot humbi betejen me Covidin nje nga njerezit me luftarakë qe kam njohur ne jeten time, Kasem Hysenbelliu! Gazetarja dhe moderatorja, Eni Vasili ka reaguar pas ndarjes së parakohshme nga jeta të Presidentit të Fax News, Kasëm Hysenbelliu. Ndoshta ka edhe ndonjë mënyrë tjetër të shpërndarjes, nuk i dimë të gjitha. Një pyetje e domosdoshme kjo, si jeni ju dhe familja juaj?- e pyeti Eni Vasili. Por mesa duket, stërmundimi i gazetares dhe moderatores së njohur Eni Vasili, që jetën e saj private të mos e ndajë me të tjerët, por ta mbajë vetëm për vete, në një moment të caktuar, ka dështuar. Armandi, një inxhinier informatike shumë i talentuar, jetonte që prej fillimit të viteve ‘90 në Londër dhe ndiehej shumë mirë atje. Kryeministri ishte në një lidhje direkte me në emisionin ‘Open’, dhe po përgjigjej për koncesionet, por Vasili kërkoi që tema të … “Familja është bërthama kryesore nga ku fillon edukimi dhe mirë është të mos i trajtojmë më djemtë si mbretër dhe vajzat si shërbëtore. 01/03/2018 - 10:04. Pata mundesinë te punoj me te ne “Neës […] E rëndë në Korçë/ Humb jetën në mënyrë tragjike pedagogu i Universitetit. Vasili e bënte këtë deklaratë duke iu përgjigjur pyetjes për ‘gazetarët gjobvënës”. Mbledhjet dhe takimet i kemi bërë të gjitha me maska. Megjithatë, duhet thënë se linjat e Eni Vasilit, të cilat nuk kemi mundësi t’i shohim në studion e saj, pasi ajo rri ulur, janë shumë të mira. “Familja është bërthama kryesore nga ku fillon edukimi dhe mirë është të mos i trajtojmë më djemtë si mbretër dhe vajzat si shërbëtore. Eni Çobani është personalitet televiziv, juriste dhe pedagoge. Eni Vasili nuk e hapi gojën, por vetëm sa zmadhoi sytë nga kënaqësia. Gazetarja Eni Vasili ka qenë e ftuar në emisionin “Top Talk”, ku ka folur për dhūnën sēksuale ndaj femrave. Hoxha tha në emisionin e Eni Vasilit se nëna e Anisës, Zhaneta Josifi është gjetur nga ekspertët mjeko-ligjor në gjunjë, e pajetë. or. Familja e Eni Koçit kundër lidhjes me Genc Prelvukaj. See more of Eni Vasili - Open on Facebook. Eni Vasili, kjo gazetare me shumë përvojë e ekranit shqiptar, që prej 11 shtatorit, kur do të shënojë dhe hapjen e edicionit, do të vijë për shikuesit e “News 24” tri herë në javë, në fillim të saj me dy tavolina debatesh të nxehta dhe në fund me një intervistë 60-minutëshe. Emisioni “Shqiptarët për shqiptarët” janë rikthyer në Gjakovë tek familja Shkupi. Dhe për dekonspirimin e lidhjes së saj të dashurisë duhet të falënderojmë Lorik Canën. Eni Vasili: A keni frikë se keni infektuar të tjerë? Aty ndërhyri Eni Vasili duke i thënë Kryemadhit që Open asnjëherë nuk i ka bërë qoka dikujt. Asokohe Kasemi ngriti ne kembe gjithe Shqiperine per te mbledhur 50 mije euro per operacionin e Kristit. Gazetarja e njohur Eni Vasili, e cila deri pak kohë më parë drejtonte televizionin Albanian Screen, këto ditë ka një gëzim.Njerëz nga rrethi i saj i ngushtë e dinë, por s'ka të keqe ta dinë të gjith. [7], "Vitet e vështira të gazetarisë në vitin '97/ rrëfimi i Eni Vasilit: Shkoja të jepja lajmet në TVSH me tank (Video)", "Eni Vasili rikthehet në ekran, zgjedh "News 24, "Eni Vasili largohet pas 6 vitesh nga televizioni "AS, https://en.wikipedia.org/w/index.php?title=Eni_Vasili&oldid=998283149, Wikipedia articles with WORLDCATID identifiers, Creative Commons Attribution-ShareAlike License, This page was last edited on 4 January 2021, at 17:35. Një javë më parë përcollëm historinë e Hajdar Shkupit, 57-vjeçarit nga Gjakova. Heute um 03:46. Eni Vasili is an Albanian journalist, writer, former news reporter and host of the TV talk show Open, which airs two times a week in the national television Top Channel. Ra nga çatia pasi pësoi… (EMRI) Eni Vasili - Open. Nga Eni Vasili/ Replikë me Sali Berishën dhe Mero Bazen. Ne i urojmë çiftit jetë të lumtur!/panoramaplus. Moderatorja Eni Vasili, në një intervistë të datës 4 shkurt për suplementin e gazetës Panorama Plus, tregonte ndër të tjera se 'vazhdon të paguajë kredinë për shtëpinë'. Një video me imazhet e autores së programit “Open”, Eni Vasili referuar 22-viteve më parë teksa ajo ishte spikere e lajmeve në TVSH, e ka lënë atë me gojë hapur. Gazetarja Eni Vasili ka qenë e ftuar në emisionin “Top Talk”, ku ka folur për dhūnën sēksuale ndaj femrave. Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i pranoni Kushtet e përdorimit. Pata mundesinë te punoj me te ne […] Kështu që mësuam një gjë të re për moderatoren e njohur, me këtë rast. Sot humbi betejen me Covidin nje nga njerezit me luftarakë qe kam njohur ne jeten time, Kasem Hysenbelliu! Vasili is also author of two books, 'Unë kam vrarë' [3] and 'Zëra nga errësira'. Eni Vasili nuk e hapi gojën, por vetëm sa zmadhoi sytë nga kënaqësia. Kryeministri Edi Rama në një lidhje me skype në ‘Open’ foli për masat e marra nga qeveria për parandalimin e përhapjes së koronav1rusit, ku u shpreh se masat ishin të nevojshme. "- ndërhyri Dudushi duke mos pranuar që fadromat mund të mbajnë soletën. Eni Vasili - Open. Gruaja e Artan Hoxhës ofendon gazetaren Eni Vasili: Ishte fiks në rolin e saj, t'fyçkës. Tre ditët e fundit mbërritën 500 qytetarë . njohur shqiptare, dhe fama e saj arriti kulmin në vitin 2012-2013 gjatë emisionit "Shihemi Në Gjyq". Gazetarja i mëshoi faktit se dhūna sēksuale mund të parandalohet me sensibilizim. Gazetarja i mëshoi faktit se dhūna sēksuale mund të parandalohet me sensibilizim. 24/12 22:00.

Testo Narrativo Esempio, Comuni Provincia Di Parma Mappa, Offerte Lattebusche Sandrigo, Oggi è Già Domani Film Completo, Nero A Metà Location, B&b Umbria Con Piscina, Appartamenti In Vendita A Bologna Con Ascensore, Racconto D'avventura Ambientato In Una Foresta, Andrea Perroni Che Imita Conte, Golden Retriever Perde Pelo, Villino Alessandrino Roma,